TOLGA AKIN İLE KEMAN DERSLERİ

Usta keman sanatçısı ve eğitmen Tolga Akın, Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde amatör ve profesyonel müzisyenlere yönelik olarak keman dersi programına başlamıştır. 

TOLGA AKIN

1979 yılında İzmir'de doğan, 1989 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü'nü kazanarak sanat hayatına başlayan Tolga Akın, sırasıyla Isthvan NEMETH, Ezgi Gönlüm YALÇIN, Prof. Nazım RZAYEV ile çalışmış, 2001 yılında pekiyi derece ile mezun olmuştur.

Öğrencilik yılları boyunca başta Fransa'da düzenlenen Akdeniz Gençlik Orkestrası olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında sayısız orkestrada görev almış, festivallere katılmış, oda müziği ve solo keman dalında bir çok konser gerçekleştirmiştir. Bu orkestralardan bazıları; Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Anadolu Yıldızları Oda Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'dır.

2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından açılan Senfoni Orkestrası sınavını kazanmıştır. 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü,  Prof.Jerold Rubenstein keman sınıfından yüksek lisansını alarak mezun olmuştur.

2015 yılına kadar Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nda Keman Sanatçısı ve Eğitmen olarak görev almış, çok sayıda orkestra ve oda müziği konserleri gerçekleştirmiştir.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası, Olten Filarmoni Orkestrası, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası gibi kurumlarda bir çok konser veren Tolga Akın, kariyerine orkestra sanatçısı, keman eğitmeni, Ege Yaylı Çalgılar Beşlisi + Perküsyon oda müziği grubunun 2. Keman üyesi olarak devam etmektedir.

 

 
Çocuk koroları sosyal yapıları itibari ile bireye; kendine güvenme, kendini etkin kılma, kaliteli zaman geçirme, zamanı iyi değerlendirme, programlı yaşama bilincine ulaşma, birlikte iş yapabilme, çok boyutlu düşünebilme, örgütlenme, bir yönetim etrafında düşünceleri oluşturma ve paylaşma, duygulu ve duyarlı olma,

Sakin şehir – Cittaslow’un ülkemizdeki başkenti olarak bilinen İzmir’in Seferihisar ilçesi 16 – 19 Ağustos tarihleri arasında muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Seferihisar’ın şirin mahallesi Sığacık’ta

Genç gitar ustası Ayşegül Koca 13 - 15 Nisan 2017 tarihlerinde Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan atölye çalışması ile İzmir' li müzik severlerle buluşacak. Sanatçının atölye programı 13 Nisan 2017 Perşembe günü saat 12 00 de bireysel çalışmalar ile başlayacak ve 15 Nisan 2017 akşamı sona erecektir. Klasik gitarın genç yeteneklerinden Ayşegül Koca, yurt içi ve yurt dışında pek çok yarışmada birincilik ödüllerinin sahibi olmuş

Arjantin' li gitar ustası Ricardo Moyano 21 - 22 Ocak 2017 tarihlerinde Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek olan atölye çalışması ile İzmir' li müzik severlerle buluşacak.

Usta keman sanatçısı ve eğitmen Tolga Akın, Sanart Kültür ve Sanat Merkezi'nde amatör ve profesyonel müzisyenlere yönelik olarak keman dersi programına başlamıştır.

İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı bu yıl, 21 Haziran - 30 Haziran 2018 tarihleri arasında, Seferihisar Club Resort Atlantis'te yapılacaktır.

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Yaratıcı Drama çalışmaları başlıyor! Yaratıcı Drama çalışmalarında hedefimiz, çocuğun her alanda gelişimine katkı sağlamak ve gelişimini desteklemektir. Bilindiği üzere Yaratıcı Drama,

Sanart Kültür ve Sanat Merkezi’nde Opera Solist Sanatçısı ve Şan Pedagogu Aşkın Metiner tarafından uygulanmakta olan "FONKSİYONEL SES EĞİTİMİ" programı başlıyor! Ses sağlığının çok önemli olduğuna dikkat çeken Aşkın Metiner;

Nota ve tab bölümümüz yenilendi. Sitemize üye olarak, sizler için seçtiğimiz nota ve tab'lara ulaşabilirsiniz.


 
Kullanıcı Adı :
Şifre :